Jak zabezpieczyć się przed wyczerpaniem się baterii w aparacie

Najprościej - zawsze nosić przy sobie zapasową baterię. Większość z nas posiada przy sobie portfel. Warto kupić taki, który ma zamykaną na zamek, czy też rzep kieszonkę. Wkładamy do niej dwie baterie wycięte z blistrem.
Dlaczego akurat powinniśmy posiadać przy sobie dwie baterie ? Ta druga jest awaryjna - jakbyśmy po zmianie baterii zapomnieli włożyć kolejnej - nowej.Dlaczego z blisterem? Bo bateria po kontekcie z powietrzem zaczyna "pracować" i czas jaki bedzie używany aparat na tej baterii może się znacząco skrócić.
Przypomnienie
Druga sprawa to pamiętanie o konieczności wymiany baterii. Najlepiej do tego "zatrudnić" telefon komórkowy - ustawiając termin wymiany baterii. Przykładowo aparat pracujący z bateriami typu "13" pracuje 3 tygodnie na jednej baterii. Jeśli zmieniamy baterie np. 1 stycznia, ustawiamy w telefonie komórkowym - w kalendarzu alarm na 22 stycznia z informacją o konieczności wymiany baterii w aparacie. (3 tygodnie=21 dni, 1+21=22). W praktyce lepiej odjąć jeden lub nawet dwa dni (czyli ustawiamy alarm na 21 styczeń). Dlaczego ?. Pamiętajmy że przykładowy czas 3 tygodni jest liczony dla codziennego używania aparatu przez określoną ilość godzin (około 16 na dzień). Jeśli zdarzą nam się w miesiącu dni z "zarwanymi" nocami czas pracy baterii zostanie skrócony. Po kilku wymianach baterii, zdobędziemy sami na tyle doświadczenia, że po każdej wymianie możemy ustawić alarm w telefonie komórkowym. Warto wyrobić sobie taki nawyk, aby nie znależć się w kłopotliwej sytuacji bez sprawnej baterii.

<<< Wstecz